Převod souboru ze Sketche do PSD


Zjistěte, jak jednoduše převést .sketch soubor do .psd.

Ačkoliv Sketch stále získává na větší a větší oblibě, pořád je dost lidí, kteří používají produkty z rodiny Adobe. Nemusí jít pouze o designery nebo grafiky, ale třeba fotografy, animátory či jiné kreativní profese. Pokud by po vás některý z vašich kolegů chtěl pro ten "svůj" nástroj výstup v .psd, rozhodně se Sketchem nemusíte házet flintu do žita. Tady máte dva rychlé způsoby, jak zdroj ze Sketche rychle dostat do Photoshopu:

1. Převod Sketch > PSD uděláte online a zadarmo

Nejrychlejší a nejjednodušší variantou, jak dostat zdroj ze Sketche do PSD je jít na web Photopea, což je online grafický editor od českého autora. Tam potom stačí dát File > Open a vybrat zdrojový .sketch soubor. Ten se následně do editoru načte a pak stačí dát File > Save as PSD a soubor se překonvertuje a uloží se do počítače jako PSD.

2. Převod přes aplikaci Affinity Designer

Pokud by převod přes Photopea vykazoval chyby, můžete zkusit soubor alternativně překonvertovat přes Affinity Designer. Pokud tento grafická editor máte, tak ho rovnou můžete otevřít, pokud ne, stáhněte si 30-denní trial zdarma. Potom stačí udělat následující:

  1. Ve Sketchi vyberte artboardy, které chcete do PSD přenést.
  2. V menu dejte Edit > Copy (anebo stiskněte CMD+C)
  3. Přepněte se do Affinity Designeru a tady dejte File > New from Clipboard
  4. Uložte soubor kliknutím na File > Export a vyberte jako cílový formát PSD.

Mějte na paměti, že Sketch používá velmi odlišný formát od Photshopu. Nečekejte tak, že převod vždy bude úplně bezproblémový a že se zachová 100 % všech objektů v takové podobě, aby se daly zpětně editovat. Čím složitější konstrukce a tvarby budete vytvářet, tím větší pravděpodobnost chyby při převodu. Každopádně na menší a jednodušší věci to určitě funguje.