Úprava panelu nástrojů


Zjistěte, jak jednoduše přizpůsobit hlavní panel nástrojů ve Sketchi k obrazu svému - všechny často používané akce budete mít po ruce a budete tak efektivnější.

Panel nástrojů (tzv. toolbar) najdete ve Sketchi v jeho záhlaví – pokud s programem začínáte, určitě to bude místo, kam budete najíždět s myší nejčastěji, abyste vložili na plátno nějaký objekt anebo naopak s objekty udělali nějakou akci. Ti z vás, kteří Sketch používají delší dobu a mají zažité nějaké klávesové zkratky, tento panel budou používat asi méně, přesto i u vás najde čas od času uplatnění. V tomto článku se dozvíte, jak z panelu vytěžit maximum tím, že si jej přizpůsobíte obrazu svému.

Panel nástrojů

Zobrazte ikony, text nebo obojí

Ve výchozím stavu panel nástrojů obsahuje ikony s textem. Díky tomu se v něm jednoduše zorientujete a rychle najdete to, co hledáte. Pokud Se sžijete s tím, jaké akce symboly ikon reprezentují, možná oceníte možnost vypnout u ikon texty.

Anebo pokud máte malý displej a počítáte každý pixel, přijde vám spíše k dobru možnost zobrazit pouze textové popisky.

Pokud se ptáte, jak toho docílit, tak je to skutečně jednoduché - stačí kliknout pravým tlačítkem myši na panel nástrojů a vybrat to, co chcete:

  • ikony s textem (Icons and Text)
  • pouze ikony (Icons Only)
  • pouze text (Text Only)

Úprava akcí v panelu

Jakmile máte zažité základní klávesové zkratky jako je např. CMD + G pro vytváření skupin, asi bude zbytečné tyto akce mít na panelu nástrojů - zkrátka by vám tam zabíraly místo a jen by se na ně prášilo. Proto máte další možnost, jak panel upravit - můžete si navolit vlastní akce, které se v panelu zobrazí.

To se dá udělat zase kliknutím pravým tlačítkem myši a výběrem "Customize Toolbar...". Po vybrání této volby se vám zobrazí přehledná nabídka všech dostupných akcí ve formě ikon s popisem a vy jednoduše můžete myší přetahat do panelu ty, které tam chcete mít. Úplně stejně můžete odstranit i ty, které tam nechcete - jednoduše je přetáhnete z panelu pryč.

Osobně doporučuju v panelu nechat ty akce, které používáte nejčastěji a současně nemají klávesovou zkratku (ani výchozí, ani vámi vytvořenou).